Preskočiť na hlavný obsah
Oficiálna stránka Oficiálna stránka

Doména gov.sk je oficálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

Stáž v oblasti komunikácie

Miesto výkonu práce

Bratislava

Nástup

Ihneď (dohodou)

Typ pracovnej ponuky

Stáž pre študenta

Hodinová odmena

od 5 €

Cez tvorby lepších inovačných a technologických politík pomôžeš transformovať Slovensko na inovatívnejšiu a konkurencieschopnejšiu ekonomiku. Naša agenda je jednou z priorít predsedu vlády, takže potenciálny dosah tvojej práce je obrovský.

Náplň práce

Hľadáme jedného alebo dvoch stážistov v oblasti komunikácie, ktorí nám prakticky okamžite pomôžu rozbehnúť komunikáciu aktivít a výziev VAIA s cieľom vylepšovať výskumný a inovačný ekosystém na Slovensku. V najbližších dvoch mesiacoch spúšťame množstvo zaujímavých aktivít, ktoré potrebujeme efektívne komunikovať aj na webe a sociálnych sieťach.

Kto sme a čo robíme: 

 • Sme nová jednotka v rámci Úradu vlády, ale máme záujem byť jedným z najlepších tímov v štátnej správe. Práca u nás je a bude zaujímavá a s dosahmi na budúcnosť našej krajiny, nielen v ekonomickej oblasti.

 • Výskumná a inovačná autorita na Úrade vlády zodpovedá za investície vo výške 630mil. Eur z Plánu obnovy.  

 •  Zodpovedáme aj za prípravu reformy riadenia inovačnej a technologickej politiky a Národnej stratégie výskumu, vývoja a inovácií. 

 • Úlohou nášho tímu na Odbore programov je nastavenie sprostredkovateľských zmlúv s rezortami zodpovednými za implementáciu jednotlivých investícií Komponentu 9 a v spolupráci s nimi manažment individuálnych výziev. Zabezpečujeme tiež súlad s pravidlami štátnej pomoci a iné potrebné aspekty implementácie prostriedkov Plánu obnovy. 

Čo u nás budeš robiť:

 • Spracovanie a zverejňovanie aktuálnych informácií o VAIA na webe a sociálnych sieťach

 • Web:

  • kompletizovanie podkladov pre vyhlasovanie výziev Plánu obnovy a ich nasadzovanie na webovej stránke

  • aktualizácia, dopĺňanie a vylepšovanie webovej stránky VAIA

 • Sociálne siete:

  • rozpracovanie a príprava grafík pre príspevky na sociálne siete

  • podľa potreby

Koho hľadáme

Stáž je určená primárne študentom a študentkám VŠ štúdia (vo výnimočnom prípade aj SŠ), mladým, aktívnym a motivovaným ľuďom, ktorí môžu stážovať aspoň 3x do týždňa po dobu minimálne dvoch mesiacov. Alternatívna možnosť je zapojenie dvoch stážistov, ktorí si prácu a čas vedia rozdeliť.

Miesto výkonu stáže sú moderné kancelárie VAIA v budove ParkOne na Kolárku.

Prečo si vybrať nás

Výhody práce u nás:

 • Pomocou participácie na príprave komunikácie prispeješ k transformácií Slovensko na inovatívnejšiu a konkurencieschopnejšiu ekonomiku.

 • Sme štátna inštitúcia, ale máme start-upovú kultúru a podmienky pre kreativitu a vlastné iniciatívne projekty.

 • Veľa sa naučíš a budeš pracovať v jednej z najlepších organizácií v štátnej správe.

Kto sme a čo robíme

Výskumná a inovačná autorita (VAIA) je nový útvar Úradu vlády zodpovedný za tvorbu a koordináciu výskumných a inovačných politík s cieľom transformovať Slovensko na ambicióznu a inovatívnu krajinu. VAIA vznikla na Úrade vlády v roku 2021 a organizačne funguje ako samostatná sekcia. Náš tím zanietených odborníkov postupne rastie a aktuálne má 28 členov. Medzi hlavné zodpovednosti VAIA patrí:

 • Príprava a napĺňanie Národnej stratégie výskumu, vývoja a inovácií
 • Implementácia Komponentu 9 Plánu obnovy – máme teda zodpovednosť za investície, ale aj potrebné reformy v mimoriadne dôležitej oblasti inovačnej a technologickej politiky.
 • Koordinácia aktivít Stratégie výskumu a inovácií pre inteligentnú špecializáciu (RIS3) ako podmienky čerpania prostriedkov z Fondov EÚ na výskum, vývoj a inovácie
 • Úloha sekretariátu Rady vlády pre vedu, techniku a inovácie

Ideš s nami do toho? Daj nám o sebe vedieť.

Ak hľadáte novú profesionálnu výzvu a zaujala Vás táto pozícia, zašlite nám Váš životopis a motivačný list (rozsah: 300-600 slov)                  na e-mailovú adresu: vaia@vlada.gov.sk
Budeme sa tešiť na stretnutie na pracovnom pohovore.