Preskočiť na hlavný obsah
Oficiálna stránka SK

Doména gov.sk je oficiálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

  1. Domov
  2. Aktuality
  3. VAIA bola súčasťou konferencie SK8 “INOVUJME REGIÓNY – objavte potenciál krajov”

Podporujeme inovácie v regiónoch

Bratislava, 23.2.2024 – Výskumná a inovačná autorita Úradu podpredsedu vlády SR (VAIA) v spolupráci so Združením samosprávnych krajov Slovenska (SK8) publikuje tlačovú správu z konferencie „INOVUJME REGIÓNY – objavte potenciál krajov“. 

Združenie samosprávne kraje Slovenska (SK8) v spolupráci s VAIA zorganizovali 1. ročník konferencie „INOVUJME REGIÓNY – objavte potenciál krajov“. Zástupcovia miestnej, regionálnej a štátnej správy, predstavitelia krajských inovačných centier a inovatívni podnikatelia diskutovali o dôležitosti podpory inovácií na Slovensku. 

Plnú verziu tlačovej správy si prečítate tu: SK8 podporuje inovácie v regiónoch (samospravnekraje.sk) 

Pre úspešné budovanie regionálnych inovačných systémov, je dôležité diskutovať o potrebách a spôsoboch podpory lokálnych iniciatív a s tým spojených možnostiach, ako zvýšiť konkurencieschopnosť našich regiónov. 

Ako uviedla generálna riaditeľka VAIA, Michaela Kršková: “Pre vznik inovácií a tým aj zvýšenie kvality života v regiónoch, potrebujeme vytvárať prostredie pre prirodzené, opakované a intenzívne stretávanie sa talentovaných a kreatívnych ľudí z lokálnych firiem, vysokých škôl a samospráv. Preto aj intervencie štátu by mali podporovať lokálne vznikajúce iniciatívy a cieliť na ich udržateľnosť a napojenie na lokálnu ekonomiku.” 

Účastníci konferencie mohli spoznať mnohé inšpiratívne príbehy a projekty realizované v praxi, vďaka ktorým sa zlepšuje pracovné prostredie a podmienky v regiónoch Slovenska. 

 

Kontakt pre viac informácií: 

Radka Lacová 

Komunikačný špecialista VAIA 

radka.lacova@vlada.gov.sk 

+ 421 2 209 25 892 

konferencia-SK8_1
IMG04532
konferencia-SK8_3
konferencia-SK8_2
konferencia-SK8_4